Drmeš-DA – 2018 – Program

Drmeš-DA – 2018 – Program2018-06-18T09:19:34+00:00

11. Drmeš-da!
natjecanje plesnih parova u izvođenju
hrvatskih narodnih plesova
Zagrebačko kazalište lutaka
8.06.2018. u 19.30

PROGRAM

1.Matija Koren – Jana Kukulić
Zagorski čardaš
(Stažnjevec-Salinovec) .
Autor koreografije: Tihomir Kukulić
KUD Vidovec

2.Lidija Novak – Thomas Golumba
Mazurka (Gradišće)
FA “Kolo Slavuj”, Austrija
Autori koreografije: Lidija Novak – Thomas Golumba
Glazbena obrada: Štefan Kocsis

3.Maja Bobek – Manuel Plašć
Čip Čardaš
(Donja Dubrava, Međimurje)
Autorica koreografije: Maja Šćuric
KUD „ Ljudevit Gaj“, Mače

4.Ann-Marie Brnja – Paulo Škaron
Šetepaš po grobnički
Autorica koreografije: Alenka Juretić
KUD „Zvir“, Jelenje

5.Lucija Lenardić i Dorian Rupčić
Đurđevečka polka
Autorica koreografije: Kristina Benko Markovica
KUD Petar Preradović, Đurđevac

6.Viktorija Galić – Mario Kopilas
„Moje janje malo“ (zapadna Hercegovina)
Autorica koreografije:
Tanja Maleš-Krznar
FC Adria Duisburg, Njemačka

7.Laura Kolenković – Adrian Josić
Tomekova polka
(Sesvetsko prigorje)
Autor koreografije
ZFA dr. Ivana Ivančana

8.Maja Mlinarek i Josip Bićanić
Prigorski drmeš
Autori koreografije: Maja Mlinarek i Josip Bićanić
KUD Preporod Dugo Selo

9.Katarina Sandelić – Miroslav Barberić
Kiša pada, neven vene
(Posavina)
Autor koreografije: Antonio Skenderović

10.Nikolina Skenderović – Krunoslav Žunec
Žumberački lijeri
Autorica koreografije: Snježana Skenderović
KUD „Bratinečko srce“, Bratina

11.Paula Budiš – Antonio Vugrek
Drmeš
(Posavina)
Autorica koreografije: Katarina Horvatović

12.Jutta Binder-Schoretits
Michael Navratil
Moravska polka
(Južnoj Morava)
Autori koreografije: Jutta Binder-Schoretits
Michael Navratil
Gl.obrada: Filip Tyran
Glazbena pratnja: uz matricu
FA “Kolo Slavuj”, Austrija

13.Tihomir Kukulić – Ema Kukulić
Podravski čardaš
Autor koreografije: Tihomir Kukulić.
KUD „Mak Trnovec“

14.Pavla Maslać – Ivan Šintić
“Tancaj kak Tatar igra!”
Tatarov drmeš
(Kupinečki Kraljevec, Jaskansko polje i prigorje)
Autorica koreografija: Snježana Župančić Maslać
Glazbeni aranžman: Božo Potočnik

REVIJALNI PROGRAM

Ženska vokalna skupina KUD-a „Croatia“
„Od otoka do otoka“
(Krk, Cres, Ugljan, Murter, Lastovo)
Priredio: Goran Knežević

Nina Žvanut- Sašo Žepuhar
Mrtvaški ples
(Prekmurje)
Svirka na harmonici: Oskar Stopar
Koreografija: Anže Kerč
Glazbena obrada: Oskar Stopar
AFS France Marolt, Ljubljana, Slovenija

PVA Ethnotine
Licitarsko srce
Koreografija, glazba i kostimografija:
Goran Knežević
Glazbena obrada: Zdravko Završki
Kostima izradila: Anica Krznar