Drmeš-DA – 2016 – Program

Drmeš-DA – 2016 – Program2017-06-08T11:25:56+00:00

DRMEŠ – DA!

PROGRAM 03.06.2016

 

1.Mirela Mahaček – Damir Mahaček, Donja Ludina
Stari Drmeš
Koreografija i gl. obrada: Diana Jagodnik i Dominik Durbek

2. Ivona Krajačić-Tomislav Roginić, Zabok
Šimi polka
Koreografija: Senka Jurina

3. Vanesa Perica – Josip Tadin, Kaštel Kambelovca
Mazurka-Trepavica (otok Korčula)
Koreografija: Tonći Tadin

4.Gordana Harangozo-Podgorščak – Vladimir Barač, Osijek
Todore(Baranja)
Koreografija:Nedjeljko Haček
Gl. obrada: Zvonimir Slamek

5. Ana Lojen-Marin Mikešić, Karlovac
Draganićki drmeš
Koreografija: Marko Maričić

6. Lucija Perušić – Paulo Škaron, Dražice, Jelenje
Pojka na korak (Grobinščina)
Koreografija: Alenka Juretić

7. Franciska Štarkelj – MarioTopalović; Velika Gorica
Štefekov drmeš
Koreografija:Franciska Štarkelj
Gl. obrada: Ivan Potočnik

8. Marijana Lovrenović – Filip Gošek, Slavonski Brod
Bunjevački divani (Tavankut)
Koreografija: Marijana Lovrenović, Filip Gošek

9. Barbara Grgić-Mislav Katušić, Novska
Koreografija: Zoran Filipović

10. Lidija Novak-Mathias Höld , Gradišće, Austrija
“Hop, skočit ne morem”
Koreografija i gl. obrada: Lidija Novak & Mathias Höld / Kolo Slavuj

11. Nikolina Skenderović-Krunoslav Žunec, Bratina
Drmeš po drmeš (Bratina)
Koreografija: Snježana Skenderović
Gl.obrada: Mario Kambić

12. Ema Inkret – Domagoj Borovčak, Zabok
Dva koraka (Hrvatsko zagorje)
Koreografija: Senka Jurina

13. Lucija Lenardić – Dorjan Rupčić, Đurđevac
Podravski Čardaš
Koreografija: Kristina Benko Markovica
Glazba: Ansambl Blaža Lengera

14. I na kraju naši dalmatinci, Kaštela
Ivana Bralić – Ante Bralić
Furlona (otok Hvar)
Koreografija: Tonći Tadin

IZBOR NAJBOLJEG DRMEŠARA/ICE

Katarina Hrđek – Marko Klak
Dubrovčak Lijevi – Topolje
Ivana Cerinski – Josip Sraka
Posavski Bregi
Marina Bradić – Tomislav Bertić
Donja Obreška
Antonio Božić – Helena Klak
Ivanić Grad
Lucija Mlakar – Dario Tomek
Zabok

REVIJALNI DIO PROGRAMA

Marina Romić
Oj vulica,
(međimurska narodna pjesma)

“Dekle z jabolkom”
(Djevojka s jabukom)
Koreografija: Nika Pučnik
Akademska folklorna skupina France Marolt

PVA Ethnotine
Šestinski kišobrani
Autor koreografije: Goran Knežević
Glazbena obrada: Zdravko Završki