10. Festivalčić – Program

10. Festivalčić – Program2017-03-15T16:30:09+00:00

10. Festivalčić dječjeg folklornog stvaralaštva “Naše kolo veliko”
31.3. i 1.4.2017.
PROGRAM

Petak, 31.3.2017. u 18.00 sati
 

DV PIPI DUGA ČARAPA
„Jas pak nekaj mam“
(dječje igre s pjevanjem iz Hrv.zagorja)
Koreografija i voditeljica skupine:
Lidija Mikulan Sraka

DV GRIGORA VITEZA
„Hote si“
(dječje igre s pjevanjem iz Međimurja)
Koreografija i voditeljice skupine:
Natalija Duvančić i Dubravka Knezović

DV BUDUĆNOST
„Kolo“
(dječje igre s pjevanjem iz Hrvatskog primorja)
Koreografija i voditeljice skupine: Anita Šipek i Snježana Muretić
Glazbena obrada: Anita Šipek i Petar Varga

DV SESVETE
„Vrapčić“
(dječje igre s pjevanjem iz Bilogore)
Koreografija i voditeljice skupine: Natalija Malić (učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)
Gl. obrada i glazbena pratnja: Snježana Petej

DV MALEŠNICA
„Mi smo djeca vesela“
Dječje igre s pjevanjem iz Slavonije
Koreografija i voditeljica skupine:Ljiljana Jungić
Voditelj glazbenog sastava: Radomirka Đurić

DFA SESVETSKA SELA
„Cin, can cvrgudan“
(dječje igre iz Međimurja)
Koreografija i voditeljica skupine:
Morana Podnar (učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)
Gl. obrada: Vedran Kolarić
Voditelj tamburaškog sastava: Vedran Kolarić

DV IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ
Dječja igra s pjevanjem
„Prošel je prošel pisani Vuzem“
(Jurjevski običaji iz Turopolja)
Koreografija i voditeljice skupine:
Branka Bosak i Iva Švaljek
Glazbena pratnja: Biserka Detelj Kisić

KUD „CROATIA“
„Na drvenom konjicu“
(dječje igre s pjevanjem iz Slavonije)
Koreografija: Goran Knežević
Voditeljica skupine:Ivana Biondić
Gl. obrada: Dražen Varga
Voditelj tamburaškog sastava: Jakov Knežević

HKUD „PETAR ZRINSKI“ – Vrbovec
„Prvo leto služim“
(dječje igre s pjevanjem iz Međimurja)
Koreografija i voditeljica skupine: Ljiljana Stanko (stručna voditeljica HDFKiV)

 

Subota, 1.4.2017. u 11.00 sati
 

KUD SESVETE
Mlađa dječja folklorna skupina
” Ruža, ruža ima puža muža”,
(dječje igre i pjesme iz Posavine)
Koreografija i voditeljica skupine : Ivana Balen
Garderobijerka : Jasna Dročić

KUD „IVANIĆ“ – IVANIĆ GRAD
„Prelice se spominjale“
(dječje igre i pjesme iz Moslavine)
Koreografija i voditeljica: Sanja Emm
Gl. obrada i voditelj tamburaškog sastava: Vitomir Čanađija

DV ŠPANSKO
„Mi smo djeca vesela
(dječje igre i pjesme iz Slavonije)
Koreografija i voditeljice skupine:
Renata Pavić
Nikolina Fišer

DV VRAPČE
„Kolo naokolo“
(dječje igre s pjevanjem iz Dalmacije)
Koreografija i voditeljica skupine:Jadranka Lončarić (učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)

DV TREŠNJEVKA
“A mi ćemo cincele”
(dječje igre s pjevanjem iz Dalmacije)
Koreografija i voditeljica skupine: Božena Kuštre i Gordana Sikirić

OŠ PREČKO
„Cug“
(dječje igre s pjevanjem iz Međimurja)
Koreografija i voditeljica skupine: Nina Knežević (učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)
Voditelj tamburaškog sastava: Jakov Knežević

OŠ SAMOBOR
„Ko je moje guske krao“
(dječje igre s pjevanjem iz Posavine)
Koreografija i voditeljica: Nataša Komočar
Gl. obrada i voditelj tamburaškog sastava: Aljoša Crnobrnja

OŠ TITUŠA BREZOVAČKOG
Mi smo seke bosonoge
(dječje igre i pjesme iz Slavonije)
Koreografija i voditeljica skupine: Morana Podnar(učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)
Gl. obrada i voditelj tamburaškog sastava:Predrag Bobić

SKUD FA “Ivan Goran Kovačić”
“Šečem, šečem drotičko”
(dječje igre s pjevanjem iz Međimurja)
Koreografija i voditeljica skupine: Irena Lacić
Gl. obrada i voditelj tamburaškog sastava: Mario Pleše

 

Subota, 1.4.2017. u 18.00 sati
 

KUD „Zlatko Baloković“-Krapinske toplice
„Šiš miš de stojiš?“
(dječje pjesme i igre iz Hrvatskog zagorja)
Koreografija:Katarina Bednjanec Lončarek
Voditeljica: Martina Šafranko
Gl.obrada i voditelj tamburaškog sastava: Siniša Miklaužić

KUD „IVANČICE“ – Kutina
„En-ten-tini“
(dječje igre s pjevanjem iz Moslavine)
Koreografija i voditeljica skupine: Katica Tomac (stručna voditeljica HDFKiV) i
Ružica Plantosar
Glazbena obrada i voditelj: Damir Kralj

KUD PRESLICA – Blato
„Lutkice draga“
(dječje igre s pjevanjem iz Starog Zagreba)
Koreografija i voditeljica skupine: Đurđica Svaton (voditeljica dječjeg folklora HDFKiV)
Gl. obrada: Nikola Tuškan
Voditelj tamburaškog sastava: Dražen Šoić

ZFA DR. IVANA IVANČANA
„Taši, taši kolo“
(dječje igre s pjevanjem iz Baranje)
Koreografija i voditeljica skupine: Ana Marić (voditeljica dječjeg folklora HDFKiV)
Gl. obrada: Marijan Makar
Voditelj tamburaškog sastava: Marko First

HKD BRAĆE RADIĆA
Dječja folklorna družina Lajbeki
„Ide cug“
(dječje igre s pjevanjem iz Međimuja)
Koreografija: Mirjana Valter (učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)
Voditeljice skupine: Mirjana Valter i Dora Valter
Glazbena obrada i voditelj tamburaškog sastava: Hrvoje Lekić

KUD ZVIR
Cin cilin
(dječje igre iz grobničkog kraja)
Koreografija i voditeljica skupine: Martina Mičetić Davidić (učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)

DFA KUD-a “ Željezničar“
Mali gizdelin
(pjesme i plesovi Splita i Kaštela)
Koreografija i voditeljica skupine: Katarina Horvatović (selektor HDFKiV)
Gl. obrada: Marko Robinić
Voditelj tamburaškog sastava: Juraj Lovro Horvatović

KUD BRATINEČKO SRCE – Bratina
„OJ, lepi Ivo moj“
(dječje igre s pjevanjem iz Podravine)
Koreografija: Snježana Skenderović (učiteljica dječjeg folklora HDFKiV)
Voditeljica skupine: Nikolina Skenderović
Gl. obrada: Mario Kambić
Voditelj tamburaškog sastava: Nikola Biondić

OSS BUŠEVEC
„Vrapček se je ženil“
(dječje igre s pjevanjem iz Međimurja)
Koreografija i voditeljica skupine: Maja Kovačević
Gl. obrada i voditelj tamburaškog sastava: Zoran Jakunić
Voditelj pjevanja: Bojan Pogrmilović